Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów literackiego i recytatorskiego w ramach ŚFMT odbędzie się 9 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 w Kinie MUR
Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego w ramach ŚFMT odbędzie się 2 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 w MDK "Muranów".
ZAPISY GRUP SZKOLNYCH NA ZAJĘCIA WARSZTATOWE TRWAJĄ. SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE: ZAJĘCIA/ZAJĘCIA DLA GRUP SZKOLNYCH.
Zapraszamy do oglądania filmów poświęconych 70 leciu MDK "Muranów" i MDK "Łazienkowska" (zakładka: MDK/HISTORIA).
Informacje dot. Scentralizowanego Funduszu Socjalnego w roku 2022 zamieszczone są w zakładce: MDK/DOKUMENTY
Deklaracja dostępności MDK Muranów w Warszawie zamieszczona jest w zakładkach: AKTUALNOŚCI/DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI, MDK/DOKUMENTY oraz na stronie BIP.
ADRES NA STRONĘ LOGOWANIA DLA KANDYDATÓW NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2022/23: https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl/
TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA: 800 121 212.

Zajęcia "Andrzejki czy Katarzynki?" odbyły się 24 listopada 2022 r.
Dawny polski zwyczaj nakazuje, aby w wigilię dnia św. Katarzyny, czy św. Andrzeja wróżyć i bawić się, Dziewczęta wróżyły 29 listopada, chłopcy 24 listopada. I u nas tradycji stało się zadość. Było lanie wosku przez klucz i rzucanie cienia, ustawianie butów do progu i nie tylko... Przy użyciu prezentacji multimedialnej omówione zostały obyczaje i dawne realia. Dodatkową atrakcją było wykonanie mydełek w kształcie serc.

Laureaci konkursu literackiego i recytatorskiego ŚFMT 2022/2023 zaproszeni do udziału w spektaklu poetyckim pt. "Kobieta" prezentowanym podczas uroczystości wręczenia nagród w dniu 09.12.2022r. w Kinie Muranów.

Jak co roku w listopadzie, w sali widowiskowej MDK „Muranów” z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się siódme spotkanie z cyklu „Rodzinnie i Patriotycznie” w ramach projektu edukacyjnego „Mieszkam w Polsce” poprowadzone przez Pana Leszka Fąfarę – nauczyciela muzyki, który był również koordynatorem imprezy. Oprócz wysłuchania piosenki pt. „Piosenka o rodzinie”, zaśpiewanej przez Muranowski Zespół Wokalny, uczestnicy zajęć popołudniowych mogli wziąć udział w Quizie o rodzinie, zatańczyć Belgijkę, a także zobaczyć prace plastyczne nagrodzone i wyróżnione podczas konkursu „Najlepsza drużyna to moja rodzina”. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. W Galerii „4 okna” dzieci, które brały udział w spotkaniu, obejrzały wystawę prac plastycznych wykonanych na ten konkurs i wzięły udział w poczęstunku.

Gratulujemy Milenie Shamrai - uczestniczce zajęć tanecznych Pani Klary Dłużniewskiej-Białczyk w MDK "Muranów" - zdobycia podium w konkursie Warsaw Dance Champs pod Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Od 2016 r., dzięki inicjatywie p. Danuty Koronowskiej - nauczyciela języka angielskiego w naszym MDK-u  i wolontariuszki działającej na rzecz schroniska dla zwierząt "NA PALUCHU" - bierzemy udział w organizowaniu pomocy dla bezdomnych zwierząt, które znalazły swój azyl w schronisku. Dziękujęmy wszystkim uczestnikom zajęć, rodzicom, opiekunom za dotychczasowe wsparcie akcji. Dziękujemy Pani Danusi i działamy dalej.

Dziękujemy uczestniczkom za wspaniałe, twórcze działanie oraz Pani Dorocie Szczockiej za autorskie prowadzenie tych interesujących zajęć i zapraszamy w grudniu na kolejną ich edycję
w MDK "Muranów".

Zaczynamy kolejny rok szkolny!

Zapraszamy chętnych do twórczego działania, nauki i zabawy oraz nawiązywania nowych przyjaźni.

Do zobaczenia na zajęciach :)

„MDK-owianie 2022” – portrety uczestników zajęć wykonane podczas imprezy jubileuszowej z okazji 70-lecia MDK-u
(fot. Joanna Oleś)

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne na zajęcia warsztatowe.

Zapisy na wybrane przez nauczycieli zajęcia przyjmujemy drogą telefoniczną.

Numery telefonów do sekretariatu: 22 635 82 85, 723 244 930.

Szczegóły spotkań: MDK Muranów - zajęcia dla grup szkolnych (mdk-muranow.waw.pl)

Zapraszamy do zobaczenia relacji fotograficznej z akcji "Lato w mieście 2022"  w MDK "Muranów". Jak co roku dzieci i młodzież mogły spędzić ciekawie i pożytecznie wakacyjny czas od rana do wieczora uczestnicząc w różnych (tanecznych, muzycznych, teatralnych,  filmowych, plastycznych, literackich, komputerowych i innych) zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli z tej placówki.

Szanowni Państwo,

ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Eugeniusz Godlewskiego (1923-2022) - wieloletniego dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury "Muranów" im. C. K. Norwida. Pogrzeb odbędzie 11 lipca 2022 r. (poniedziałek) w Domu Pogrzebowym (sala A) na Cmentarzu Północnym (Wólka Węglowa), o godz. 13:00.

Szanowni Państwo,

przekazujemy w załączeniu skan pisma Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy z 30 czerwca 2022 r. w spr. rozpowszechnienia informacji o nowelizacji uchwały antysmogowej, adresowanej do mieszkańców i podmiotów objętych przepisami uchwały.